Denizyolu Nakliye

Dünya üzerinde pek çok ülke bulunmaktadır ve bu ülkelere doğrudan tek bir ulaşım yolu üzerinden imkan sağlamak zordur. Bundan dolayı da deniz aşırı ülkeler, Asya’dan, Afrika’ya ve Amerika’ya doğrudan uluslararası denizyolu taşımacılığı yapılmakta ve sağlanmaktadır. Özellikle küresel boyutta ele alındığında konteyner taşımacılığı, deniz yolunun kullanılarak, geniş ve güçlü ağlar üzerinden ihracat ve ithalatı yapılmasında önemli bir paya sahiptir.

Tramp ve Liner Taşımacılık olarak geçen iki tür bulunuyor. Her ikisinin taşıdığı yük ve işleme koyulan temel etkenleri birbirinden farklı yapıda işlem görmektedir. Bunları uluslararası denizyolu taşımacılığı kapsamında değerlendirebildiğimizde;

Liner Taşımacılık; hizmet esaslı yapıyı lojistik bağlamda ele almaktadır. Yükü taşıyan geminin kalkış esnasından varış ve aktarma limanlarına kadar rota ve planlamanın yapılmasıdır. Planlandığı şeklinde, bir ülkenin limana varması ve oradan alıcısına ulaşarak, ülke içerisinde yine karayolu kullanılarak, ulaşım imkanı ile iletim sağlanabilmektedir.

3m lojistik olarak siz değerli müşterilerimize güvenilir denizyolu taşımacılık hizmeti vermekteyiz.

Taşımalarınızda bizden teklif almayı untmayınız.